Nawigacja

  • AKTYWNIE PO ZDROWIE

    Miło nam poinformować, że w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski w Kielcach nasze Stowarzyszenie otrzymało 3.000 zł. na realizacje projektu „AKTYWNIE PO ZDROWIE” w okresie od 15 maja 2016 do 31 października 2016 roku.

    Projekt „Aktywnie po zdrowie” opracowany został w związku z potrzebą przeciwdziałania wadom postawy poprzez wskazanie specjalistycznych ćwiczeń korygujących, podnoszenia poziomu aktywności ruchowej dzieci i młodzieży oraz rzetelnej wiedzy w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej. Jest urozmaiconą i kompleksową propozycją ruchowo - rekreacyjną, optymalnie dostosowaną do potrzeb różnych grup potencjalnych odbiorców.

    Obejmuje profesjonalną diagnozę wad postawy, warsztaty dla dzieci i rodziców, propagujące udział w różnych formach aktywności fizycznej, oraz cykl zajęć z korekty wad postawy na basenie i w sali gimnastycznej.

    Beneficjentami Projektu są podopieczni Stowarzyszenia „POMOCNA DŁOŃ” – wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Pińczowie  z niepełnosprawnością  intelektualną, uczniowie  Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach, uczniowie  SzkołyPodstawowej i Gimnazjum dla niesłyszących w Kielcach, oraz rodzice uczestniczących w Projekcie.

     

  • „Bo dobrze chroni się tylko to, co się dobrze zna”

    26 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI, akcję prowadzoną corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw ekologicznych, zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenia dla środowiska.

    Podczas prezentacji multimedialnej  "Co zrobić, aby nasza planeta była czysta ekologicznie?" uzupełniliśmy swoją wiedzę na temat segregacji śmieci, uświadomiliśmy sobie, jakie zagrożenia płyną z ciągle zwiększających się ilości śmieci. Zrozumieliśmy, dlaczego należy oszczędzać energię elektryczną oraz jak postępować w przypadku porażenia prądem. 
    Wielkim zainteresowaniem cieszyły się konkursy plastyczne. Jednym z nich był konkurs„ Jak zrobić coś z niczego, czyli recyklingowy zawrót głowy.” Dzieci poznały pojęcie recyklingu, uczyły się rozpoznawać materiał z jakiego zrobiony jest dany przedmiot i efektywnego segregowania odpadów. Z plastikowych butelek, rolek po papierze, nakrętek powstały: krokodyl, żyrafa i słoń. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się konkurs na plakat „Ratujmy ziemię!”. Dzięki nim powstała pouczająca wystawa pod hasłem "Cokolwiek czynimy Ziemi, czynimy sobie".

    Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Sakrament Bierzmowania

    23 kwietnia 2016r. w  Parafii Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie odbyła się uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w czasie, której młodzież z kl. III Gimnazjum naszego Ośrodka wspólnie z młodzieżą z Pińczowa, Krzyżanowic i Chrobrza została umocniona Duchem Świętym. 

    Z rąk Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjeło 6 naszych uczniów.

    W czasie uroczystego Bierzmowania obecni byli z nami nasza Pani Dyrektor Joanna Ciesielska, Pan Katecheta Waldemar Kucięba oraz nasi drodzy Rodzice, Świadkowie, Wychowawcy i Goście.

    Za co serdecznie dziękujemy.

    Duchu Święty, który przez chrzest uczyniłeś mnie dzieckiem Bożym, racz zstąpić na mnie w sakramencie bierzmowania, jak zstąpiłeś na apostołów w dniu Zielonych Świąt. Zamieszkaj na zawsze w mojej duszy z Twoimi darami. Udziel mi daru mądrości, rozumu i umiejętności, daru rady i męstwa, pobożności i bojaźni Bożej, natchnij mnie duchem apostolskim, żebym był dzielnym świadkiem Chrystusa, mojego Pana. Amen. 

    Serdecznie dziękujemy Księdzu Dziekanowi Janowi Staworzyńskiemu Proboszczowi Parafii Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie za opiekę duchową nad naszym Ośrodkiem i umożliwienie przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej placówki. Bóg zapłać. Szczęść Boże. 

  • Lekcja historii

    W sobotę, 2 kwietnia uczestniczyliśmy w Pieszym Rajdzie na Grochowiska oraz uroczystościach towarzyszących 153 rocznicy Powstania Styczniowego i Bitwy pod Grochowiskami. Co roku w ten sposób doświadczamy historii naszej Ojczyzny i regionu. Wędrowaliśmy niebieskim szlakiem, który prowadzi przez Garb Pińczowski i Rezerwat Przyrody Pieczyska. Jesteśmy dumni, bo wszyscy pokonaliśmy całą trasę i w pogodnych nastrojach dotarliśmy do celu.  

    Apelem pamięci, salwą honorową oraz złożeniem wieńców przy mogile powstańczej zebrani uczcili dramatyczne wydarzenia sprzed lat. Na zakończenie uroczystości odbył się pokaz grup rekonstrukcyjnych, które prezentowały ubiory, uzbrojenie oraz wyszkolenie żołnierskie. Bitewna palba, ruchy oddziałów pokonujących zapory ogniowe, huk wystrzałów i okrzyki  przy znakomitym podkładzie akustycznym poparte słowem były  wspaniałą lekcją historii dla wszystkich zebranych.
    Zmęczeni marszem i przepełnieni wrażeniami z historycznego widowiska odpoczęliśmy racząc się gorącą grochówką, herbatą i kiełbaskami z rożna.

    Pozostałe zdjęcia w galerii.

  • Pierwszy dzień wiosny

    Dnia 21 marca 2015r. powitaliśmy wyczekiwaną Wiosnę. Co prawda Zima była dla nas bardzo łaskawa, ale i tak każdy czekał na piękne słoneczne wiosenne dni. Spragnieni ciepła i zieleni ubraliśmy się w wiosenne barwy, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku. Po odczytaniu listu do Wiosny obejrzeliśmy prezentację, w której bocian opowiedział za co kocha polską wiosnę.

    Następnie w zespołach zadaniowych przystąpiliśmy do pracy, powstały piękne gaiki i marzanna, pyszne soki, kanapki z nowalijkami i surówka.

    Z kolorowymi gałązkami w ręku i marzanną wyruszyliśmy w pochodzie wygonić złą zimę. Wszyscy mamy nadzieję, nasze starania okażą się skuteczne i już wkrótce zieleń i słońce będą gościły nie tylko w naszych sercach, ale również w przyrodzie.

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Tydzień Kultury Języka

    W dniach od 7-12 marca 2016 roku czynnie uczestniczyliśmy w Tygodniu Kultury Języka pod hasłem ,,JĘZYKI SZTUK'' zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pińczowie.

    Program znalazły się wydarzenia:

    1. Poznanie języka literackiego na przykładzie twórczości Adolfa Dygasińskiego – piewcy Ponidzia.

    2. Wystawa i prelekcja o twórczości pisarza a także prezentacja multimedialna.

    3. Odkrywamy pińczowskie ,,ślady'' pisarza (w Bibliotece Publicznej, Gimnazjum nr 2, pod pomnikiem upamiętniającym postać pisarza, w Muzeum Regionalnym- wycieczka).

  • Wyjazd na mecz Korona Kielce - Wisła Kraków

    W dniu 08.03 nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce szkolnej na mecz Ekstraklasy pomiędzy drużynami Korony Kielce i Wisły Kraków. Zarówno na boisku jak i na trybunach nie zabrakło emocji. Już w pierwszej minucie zawodnicy z Krakowa objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego. W drugiej połowie zawodnicy Korony - niesieni dopingiem naszych uczniów - zdołali wyrównać. Uczniowie nie mogą doczekać się wyjazdu na kolejne sportowe zmagania.

  • Mądra szkoła czyta dzieciom

    W dniu 24 lutego 2016r. pod hasłem ,,Mądra szkoła czyta dzieciom’’ odbyła sie lekcja biblioteczna z udziałem zaproszonych gości Panią kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Pińczowie Marią Burek i nauczycielem bibliotekarzem Robertem Karpińskim. Spotkanie poświęcone było twórczości Jana Brzechwy na przykładzie wiersza pt ,, Na straganie’.

    Uczniowie wykonali piękny stragan na placu targowym, odgrywali scenki dramowe utożsamiając się z niektórymi warzywami. Podopieczni prezentowali warzywa posiadające zalety i wady, zupełnie jak ludzie. Poznaliśmy, więc cebulę, która zaleca sie do buraka, brukselkę kłócącą się z marchewką oraz nieustannie zmartwionego selera. Znakomicie poradzili sobie z tym zadaniem. Ukazali warzywa posiadające ludzkie przymioty: niektóre są słabe i ciche, inne zaś silne i pewne siebie.

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Niech każdy się dowie, że dzisiaj DZIEŃ KOBIET!

    A my, mężczyźni i chłopaki, chcieliśmy po prostu powiedzieć, że lubimy nasze Panie i dziewczęta. Jak co roku, w środę 9 marca  obchodziliśmy szkolne ŚWIĘTO KOBIET. 

    Z tej okazji na uroczystym apelu dla naszych pań wystąpili zaproszeni goście, uczestnicy warsztatów Terapii Zajęciowej w Pińczowie. Po pięknym koncercie znanych i lubianych przebojów oraz pokazie tańca towarzyskiego przedstawiciele płci męskiej złożyli na ręce Pani Dyrektor życzenia i kwiaty oraz słodycze dla wszystkich koleżanek. Święto zakończyliśmy spotkaniem integracyjnym przy herbatce i domowych wypiekach. 

    Dziękujemy!

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Dzień Babci i Dziadka

    W tym roku trochę później niż wskazuje kalendarz, bo 17 lutego, wnuczęta zaprosiły babcie i dziadków na piękną uroczystość z okazji ich święta. Pani Joanna Ciesielska, dyrektor Ośrodka powitała przybyłych na uroczystość gości i złożyła im najserdeczniejsze życzenia. Następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały montaż słowno – muzyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki oraz układ taneczny Bal Arlekina.

    Występ małych artystów był pełen otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Nie obyło się bez braw, uśmiechów oraz ukradkiem ocieranych łez. Po złożeniu życzeń i wręczeniu własnoręcznie wykonanych upominków, nadszedł czas na słodki poczęstunek i rozmowy. Podczas spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera. Dziadkowie byli zafascynowani efektem pracy swoich wnucząt.

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Walentynki

    11 lutego 2016 r. w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to dzień przekazywania życzeń osobom, które darzymy sympatią. Samorząd Uczniowski zorganizował w tym dniu specjalną Pocztę. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy.  Kartek do poczty walentynkowej wpłynęło mnóstwo! W szkole panował miły nastrój.  Wiele osób ubrało się na czerwono, by podkreślić to święto. Na twarzach zagościł uśmiech i zauroczenie jak np. na twarzy szkolnego amorka roznoszącego pocztówki walentynkowe lub na twarzy Eweliny , która została dosłownie obsypana kartkami . Entuzjazm zauważyliśmy również na twarzach Agnieszki, Grześka i Kasi. Nie będziemy wymieniać kogo zasmucił Dzień Zakochanych, ale mogę zdradzić rąbka tajemnicy i powiem że , to na pewno nie ja ;

    Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. 

  • Czapki! Maski! Chodźcie z nami! Karnawał zaprasza nas!

    Takie hasło miał tegoroczny bal karnawałowy, który odbył się w naszym Ośrodku 2 lutego 2016 r. Na szkolnych korytarzach zaroiło się od bohaterów baśni, komiksów i popularnych filmów. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, aniołki, klauny, duchy, rycerze, kowboje i różne zwierzątka. Bogaty program zabaw i konkursów przy muzyce  sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło. Organizatorzy przygotowali całą gamę gier i konkursów, w których brali udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Wiele śmiechu było m.in. podczas „tańca  z gestem”, „mody z worka” i „zabawy z miotłą”.

    Wszyscy uczestnicy balu doskonale się bawili, co najlepiej widać na załączonych zdjęciach.

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Spotkanie świąteczne

    17 grudnia 2015r. był w naszym Ośrodku dniem szczególnie uroczystym. W klimacie świąt i nastrojowej scenografii bożonarodzeniowej, pani dyrektor Joanna Ciesielska przywitała wszystkich zebranych i skierowała do nich ciepłe życzenia świąteczne i noworoczne. Życzenia przekazali również obecni na uroczystości goście: przedstawiciele władz samorządowych - Marek Omasta przewodniczący Rady Powiatu, Witold Cira specjalista ds. oświaty powiatu pińczowskiego, Teresa Gładysz – kierownik Wydziału Spraw Społecznych, Wioletta Usnarska Sekretarz Powiatu, Marcin Kozłowski Sekretarz Miasta i Gminy Pińczów, Jan Staworzyński ks. dziekan, proboszcz parafii św. Jana i Ewangelisty, Wojciech Bucki Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie, Anna Golik dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie oraz pani Sylwia Robak przewodnicząca Rady Rodziców. Szczególnie miło było nam gościć emerytowanych dyrektorów naszego Ośrodka panią Halinę Wójcik i pana Ludwika Ziółkowskiego oraz nauczycieli emerytów.

    Mieniąca się gamą barw choinka, obok żłóbek, a w nim Józef, Maryja i Mała Dziecina … Melodia wyznaczana rytmem strun gitary … Tak rozpoczęły się Jasełka przygotowane przez uczniów. Zgromadzeni w skupieniu i ze wzruszeniem obejrzeli opowieść z Betlejem. Kolędy śpiewane przy własnym akompaniamencie klawiszy i gitary poprzedziły czytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa.

    Wigilia szkolna to opłatek, życzenia, podarunki i spotkania przy wspólnym stole. Uczniowie kontynuowali tradycję w zespołach klasowych z wychowawcami i rodzicami. Tam podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia szczęśliwych, pełnych miłości świąt Bożego Narodzenia.

    Cała społeczność SOSW życzy wszystkim zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego spotkania. Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk. Niech Gwiazda Betlejemska rozświetli życia mrok, a Boża Dziecina sprawi, że wspaniały będzie Nowy Rok!

  • Świąteczny czas trwa......

    Wśród wielu mikołajkowych prezentów otrzymaliśmy jeszcze jeden – bilety wstępu do kina. W dniu 14 grudnia 2015r. w Cinema City Zakopianka w Krakowie obejrzeliśmy film pt. "Mały Książę”. Jest to piękna, animowana baśń, a zachwycająca strona wizualna, pozwoliła prawdziwie poczuć klimat opowieści Antoine'a de Saint-Exupéry'ego.

    Wspaniały film swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca, wywierając ogromne wrażenie na małych i dużych widzach. W każdym z nas pozostało coś, co skłania do przemyśleń .....

         "Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak lata."

         "Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś."

         "Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym."

                                                                                                                                  Antoine de Saint-Exupéry

     

    W drodze powrotnej z kina, zatrzymaliśmy się na smacznym poczęstunku w Mc Donalds.

  • Wizyta Św. Mikołaja

    Wizyta Św. Mikołaja

    Spotkanie ze św. Mikołajem to ogromne przeżycie i radość, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.  Dnia 7 grudnia 2015r. do naszego Ośrodka zawitał ten sympatyczny gość. Pogoda zapowiadała raczej wizytę wielkanocnego zająca, ale Mikołaj i tak przybył. Wielka radość zagościła na twarzach dzieci na widok długo oczekiwanej  postaci. Czekali na niego wszyscy uczniowie: od najmłodszych aż po tych najstarszych. Na szczęście Święty miał pomocnice - Śnieżynki, gdyż sam nie dałby rady rozdać tylu prezentów.

    Był to dzień pełen radości i uśmiechów.

    Szczególne podziękowania za wsparcie finansowe składamy:

    Regesta S.A.

    ul. Nowowiejska 52 a

    28-400 Pińczów

     

    Panu Jackowi Kurczynie

    ŻAK- BUS

    Pasturka 38

    28-400 Pińczów

     

    Pracownikom Urzędu Skarbowego

    w Pińczowie

     

    Panu Wojciechowi Radejowi

    Nida Media

    Sp. z o.o. Leszcze 15

     

    Pani Jolancie Rojek

    Prezes Fundacji Dobroczynności ATLAS

    Ul. Jaśkowa Dolina 17

    80- 252 Gdańsk

     

    Pani Beacie Kita

    Prezes PEC

    w Pińczowie

     

    Przedsiębiorstwu Usług Technicznych i Handlu FMK Spółka z o.o.

    Leszcze 15 28-400 Pińczów

     

    Więcej zdjęc w galerii.

     DZIĘKUJEMY CI, ŚWIĘTY MIKOŁAJU!!!

  • Festyn Mikołajkowy

    Dnia 4 grudnia 2015 r. uczniowie z naszego Ośrodka uczestniczyli w IX Festynie Mikołajkowym  zorganizowanym  przez Burmistrza miasta i Gminy Pińczów oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. W  Parku Miejskim czekał Św. Mikołaj ze Śnieżynkami i pomocnikami, w których wcielili się członkowie Wolnej Grupy Motocyklowej Ponidzie. Zaprosili wszystkie dzieci i opiekunów do spólnej zabawy, konkursów z nagrodami,  modelowania balonów oraz  malowania buziek. Na uczestników czekała gorąca czekolada, słodycze i cukrowa wata.

    Stowarzyszenie działające przy SOSW przygotowało stoisko z ręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi, ozdobami bożonarodzeniowymi oraz pięknie przyozdobionymi pierniczkami. Współudział w przygotowaniu tegorocznych rękodzieł miało wiele osób, którym Zarząd Stowarzyszenia  składa serdeczne podziękowania.

    Więcej zdjęć w galerii.

     

     

  • Zaśpiewali w „ Krainie Uśmiechu”

    Dnia 3 grudnia 2015r. niepełnosprawni z różnych zakątków regionu świętokrzyskiego spotkali się w Centrum Kultury w Jędrzejowie, by cieszyć się z wzajemnych występów podczas XIII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej dla Dzieci i Młodzieży z Innymi Potrzebami Edukacyjnymi.

    Podobnie jak w latach ubiegłych była to doskonała okazja do zaprezentowania zdolności artystycznych wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych oraz pokazanie, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu, też pragną podzielić się swoimi talentami i osiągnięciami z szerszą widownią.

    Zespół z naszego Ośrodka zaprezentował układ choreograficzny do piosenki Arlekin z repertuaru Filipinek. Wychowankowie, przeobrażeni w zakochanego Arlekina, jego ukochaną Kolombinę oraz obecne na balu zabawki brawurowo zatańczyli energetycznego twista. Temu, jak i pozostałym występom towarzyszyła radość, akceptacja i otwarte serca na potrzeby osób niepełnosprawnych. Wyjątkowo radosna atmosfera występującej młodzieży i dzieci skutecznie zarażała publiczność i porywała do wspólnej zabawy.

  • Na świętego Andrzeja, błyska pannom nadzieja….

    Na świętego Andrzeja, błyska pannom nadzieja….

    Jest taki jeden dzień w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w wieczór św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby poznać swoją przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. 
    Dziś Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

    Dnia 30.11.2013r. odbyła się w naszym Ośrodku  długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Spotkanie rozpoczęło się magicznymi słowami „Andrzeju nasz dobrodzieju dobrą wróżbę daj”. Siedząc w magicznym kręgu, dzieci zapoznały się z gawędą na temat tradycji andrzejkowych. Na uroczystości pojawiły się Wróżki, które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Uczestnicy  imprezy wróżyli sobie też, przebijając szpilką papierowe serce z napisanymi imionami, jak również wysypując szpilki z kubeczka (powstałe w ten sposób literki miały przypisane znaczenie).
    Czas pomiędzy wróżbami dzieci i młodzież wykorzystała na taniec i zabawę przy rytmach muzyki współczesnej. Andrzejkowy dzień dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.
    Ciekawe, czy przepowiedziana przyszłość przełoży się na rzeczywistość?.... 
    Zabawy, radości oraz uśmiechu tego dnia było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny  andrzejkowy bal.

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Wycieczka do Kielc na film ,, Listy do M 2”

    Dnia 26 listopada 2015 r. uczniowie naszego Ośrodka z uśmiechem na twarzy wsiedli do autokaru i wyruszyli do Kielc. Pierwszym punktem wycieczki było oglądanie świątecznych dekoracji w Galerii Echo. Ogromną frajdą był dla większości poczęstunek.  Każdy uczestnik otrzymał popcorn i colę. Po posiłku, wychowankowie wraz z opiekunami obejrzeli komedię romantyczną ,, Listy do M 2” w kinie Helios.  Bohaterowie wyreżyserowanych przez Macieja Dejczera ,, Listów do M 2” rozśmieszali, wzruszali. Przekonali widzów do tego by uwierzyli, że w święta wszystko jest możliwe i że to właśnie miłość jest największym prezentem pod choinkę.

    W drodze powrotnej pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory – dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Z uśmiechem na twarzach, pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do naszego Ośrodka.

  • „Mądra szkoła czyta dzieciom”

    „Mądra szkoła czyta dzieciom”

    Czytanie to doskonała forma kontaktu z dzieckiem, znakomity sposób zaspokajania jego potrzeb emocjonalnych. Jest to świetny czas do wspólnej zabawy i śmiechu, ale też do prowadzenia rozmów i nauki.

    Raz w miesiącu naszą placówkę będą odwiedzać zaproszeni goście. Podczas tych spotkań czytane będą na głos książki, po czym organizowane zajęcia plastyczne, ruchowe lub inne zabawy wokół przeczytanego tekstu. Wychowawcy klas poświęcają 10 – 15 minut czytając na godzinach z wychowawcą. Projekt „Mądra szkoła czyta dzieciom” rozpoczął się u nas 18 listopada 2015r.

    Pani Jolanta Opoka – dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie i pani Grażyna Zuchowicz przeczytały jedną z baśni H.Ch. Andersena „Calineczka”. Dopełnieniem słowa słyszanego była projekcja filmu, podczas której pełniej poznały losy głównej bohaterki.

    Pamiętajmy:
    Nawet w najtrudniejszym położeniu nie należy tracić nadziei...

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pińczowie im. bł. ks. J. Pawłowskiego
    ul. Marszałka J. Piłsudskiego 13 28-400 Pińczów
  • (+41) 357-30-13

Galeria zdjęć