Nawigacja

  • Jubileusz 50-lecia Ośrodka

    Rok 2016 jest szczególny dla całej społeczności Specjalnego Ośrodka Szkoln- Wychowawczego im.bł.ks. Józefa Pawłowskiego, gdyż mija właśnie 50 lat od momentu, gdy pierwsi uczniowie przekroczyli mury tej szacownej dziś placówki.

    28 września 2016 roku obchody 50-lecia istnienia Ośrodka rozpoczęliśmy uroczystą Mszą koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego z udziałem ks. dziekana Jana Staworzyńskiego, ks. Stanisława Kudełki proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego i ojca franciszkanina Błażeja Sówki w kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Ławki kościoła zapełnione były honorowymi gośćmi, absolwentami, pracownikami Ośrodka, uczniami i rodzicami, a przed ołtarzem dzielnie trwał poczet sztandarowy. Nasi uczniowie i nauczyciele brali czynny udział w liturgii. Piękne słowa podczas Mszy Św. wygłosił do wszystkich ks. Biskup Ordynariusz.

    Następnie nadszedł czas na uroczystości szkolne. Wszystkich gości serdecznie przywitała pani dyrektor Joanna Ciesielska. Wśród przybyłych byli ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski, i duchowni z pińczowskich parafii, przedstawiciele władz wojewódzkich, Kuratorium Oświaty w Kielcach, PFRON-u, władz samorządowych, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, przedstawiciele instytucji, lokalnych firm wspierających finansowo działalność Ośrodka, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele, absolwenci, rodzice, uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły.

    W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor przedstawiła wydarzenia i fakty z kart historii placówki oraz związanych z nią ludzi. Podkreśliła, że „ Ich zaangażowanie, upór w dążeniu do celu, przedsiębiorczość, dobra organizacja pracy, wytrwałość, determinacja przyczyniły się do tego, iż dzisiaj możemy obchodzić tak piękną uroczystość, że możemy pracować w placówce nowoczesnej, atrakcyjnej, spełniającej potrzeby i zainteresowania uczniów oraz oczekiwania rodziców”.

    Na zakończenie życzyła wszystkim, aby ten jubileuszowy dzień zapisał się trwale w dobrych wspomnieniach, a za pamięć i obecność na spotkaniu jubileuszowym podziękowała wszystkim serdecznie.

    Po wystąpieniu Pani Dyrektor głos zabrali goście, którzy skierowali wiele serdecznych słów do całej społecznośći szkolnej:

    Zbigniew Kierkowski - Starosta Powiatu Pińczowskiego, Ryszard Barna – Wicestarosta, Ireneusz Gołuszka-Przewodniczący Rady Powiatu, Marek Zatorski -zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów, Andrzej Michalski-p.o. Dyrektora Oddziału Świętokrzyskiego PFRON, Katarzyna Nowacka - wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach, Krzysztof Bera Urząd Marszałkowski, Agnieszka Zaczkowska, Jadwiga Ibragimow - Dyrektorzy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jędrzejowie, Anna Golik- Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im.H. Kołłataja w Pińczowie, Janusz Kuźnia – Prezes Dolina Nidy Leszcze, Janusz Głąbiński – Związki Zawodowe Dolina Nidy, Joanna Strączek Dziabała – Tygodnik Ponidzia, Jolanta Lasak- była Przewodnicząca Rady Rodziców.

    Osoby związane zawodowo z placówką: Ludwik Ziółkowski-emerytowany Dyrektor Ośrodka, Halina Wójcik- emerytowany Dyrektor Ośrodka, Janina Siemińska- nauczyciel emeryt oraz Jacek Kapałka- były Dyrektor podkreślili, że historia to ludzie, to oni są duszą każdej instytucji, to oni kształtują jej życie.To oni pozostają w pamięci na zawsze. Te słowa, przypomniały o nauczycielach i pracownikach szkoły, których już wśród nas nie ma, a którzy pozostawili po sobie niezatarty ślad.

    Chwilą ciszy uczczono pamięć nauczycieli, pracowników i duchowych opiekunów Ośrodka, którzy tworzyli go, rozwijali i wspierali.

    Podczas jubileuszowego spotkania było wiele wzruszających momentów. Niewątpliwie jednym z nich było uroczyste wręczenie pamiątkowych statuetek dla wieloletnich pracowników. Otrzymali je:Ludwik Ziółkowski, Halina Wójcik, Janina Siemińska, Zofia Wiśniewska, Jacek Kapałka, Krystyna Porębska, Anna Rękas, Grażyna Szarawara, Krystyna Adamin,Zenona Paw, Jadwiga Dynia, Grażyna Kasprzyk, Halina Kasińska, Stanisław Górczynski, Genowefa Górczyńska, Andrzej Kilian.

    Pamiątkowe statuetki otrzymali również darczyńcy, którzy od wielu lat wspierają finansowo i rzeczowo działalność Ośrodka:
    Jakub Madej - Bank Spółdzielczy w Pińczowie, Janusz Kuźnia -,,Doliny Nidy Leszcze, Leszek Irla - Kopalnia Gipsu -Leszcze, Janusz Głombiński, Marek Szudrowicz - Związki Zawodowe Doliny Nidy, Wojciech Radej- Nida Media, Fundacja Dobroczynności ATLAS, Dorota i Rafał Kwiecień - ,,Regesta’’, Beata Kita -Przedsiebiorstwo Energetyki Cieplnej w Pińczowie,Andrzej Głogowiec - Wodociągi Pińczowskie, Ryszard Grzyb Firma Deweloperska-Kielce, Stanisław Misztal - Przedsiebiorstwo Produkcyjno- Handlowo – Usługowe - EKO-INŻ., Zbigniew Kudasiewicz –FMK Leszcze, Mariusz Piątek - PMP Preabrykaty – Hajdaszek.

    Po wystąpieniach, gratulacjach i życzeniach dostojnych gości nadszedł czas na część artystyczną dedykowaną dzisiejszej uroczystości. Zebrani mieli okazję obejrzeć prezentację przedstawiającą zmiany zachodzące w placówce na przestrzeni 50 lat jej istnienia.W przepięknym programie nasi uczniowie prezentowali wspomnienia z każdego minionego dziesięciolecia. Po chwilach refleksji nadszedł czas na radosny akcent, a była nim prezentacja umiejętności tanecznych, wokalnych i gry na instrumencie. Artyści zaprezentowali się z pasją i sercem.

    Na koniec nie zabrakło też słodkiego akcentu, ciast przygotowanych przez uczniów i nauczycieli, którymi zostali poczęstowani wszyscy uczestnicy uroczystości. W ten symboliczny sposób mogliśmy podziękować wszystkim sympatykom szkoły, którzy z dużym zaangażowaniem pracowali na jej kolejne sukcesy.

                                                                         

                                 

    Organizatorzy dziękują tym,

    którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości

    dziękują też tym, którzy

    przyjęli zaproszenie i w niej uczestniczyli 

    Więcej zdjęć w galerii    

    Gratulacje                   

     

     

     

     

     

     

  • Konie - wspólna pasja

    W dniu 14 września 2016 roku młodzież wzięła udział w spotkaniu integracyjnym  zorganizowanym przez  Ośrodek Jazdy Konnej i Hipoterapii „Hipoland”  w Zbludowicach . Impreza została przeprowadzona w ramach projektu „Konie - wspólna pasja" współfinansowanego ze środków Województwa Świętokrzyskiego. Uczestnikami byli wychowankowie Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Pińczowa, Jędrzejowa i Broniny.

    Program sprawił dzieciom wiele radości, a obejmował: jazdę wierzchem na koniu, ognisko z kiełbaskami, przejażdżkę bryczką i zabawę taneczną .

    Pomyślano nie tylko o rekreacji, ale również o edukacji. Ratownicy medyczni zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy mogli sprawdzić w praktycznym działaniu swoją wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby.

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Hej ho …..do szkoły by się szło!

    W czwartkowe wrześniowe przedpołudnie sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi uczniami i rodzicami przybyłymi na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2016/2017. Ku naszej, tzn. Grona Pedagogicznego radości powitaliśmy, oprócz  dzieci już uczęszczających do naszego Ośrodka, kilkoro nowych uczniów i uczennic. Mamy nadzieję, że po pierwszych stresujących chwilach dzieci i ich rodzice będą dobrze się czuli wśród nas. W uroczystości brali również udział: rodzice, nauczyciele, pracownicy placówki.

    Na początek zgodnie z ceremoniałem szkolnym poczet wniósł sztandar odśpiewano hymn państwowy.
    Po przywitaniu przez Panią dyrektor Joannę Ciesielską i ogłoszeniu ważnych informacji, głos zabrał pan Ryszard Barna wicestarosta powiatu pińczowskiego, który skierował ciepłe słowa do wszystkich zebranych. Następnie wszyscy udaliśmy się do poszczególnych sal lekcyjnych na pierwsze powakacyjne spotkanie z nauczycielami.

    Całej społeczności szkolnej życzymy dużo radości i satysfakcji z nauki w nowym roku szkolnym.

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Niech żyją wakacje!

    W dniu 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w kościele pod wezwaniem św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

    Następnie, już na terenie Ośrodka, pani Dyrektor przywitała uczniów, ich rodziny, nauczycieli, podsumowała ważniejsze wydarzenia, które odbyły się w Ośrodku. Szczególnie serdecznie powitała Starostę powiatu pińczowskiego pana Zbigniewa Kierkowskiego. Miły gość słowa uznania skierował do całej społeczności szkolnej, szczerze dziękował wszystkim za intensywną pracę w minionym roku.

    Ważnym momentem uroczystości było nagrodzenie tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i wyróżnili się wzorowym zachowaniem. Z uśmiechem na twarzach uczniowie odebrali również nagrody i dyplomy za konkursy oraz osiągnięcia sportowe.

    Podczas apelu pani Dyrektor złożyła podziękowania rodzicom, sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy jakości pracy i nauki w naszym Ośrodku oraz służyli czasem i zaangażowaniem we wszelkich działaniach.

    Na zakończenie dzieci spotkały się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. Tam otrzymały świadectwa i przypomniały sobie zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

    Uczniom i nauczycielom życzymy wspaniałych wakacji i zasłużonego odpoczynku.

    Do zobaczenia we wrześniu!

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Stawiamy na Rodzinę

    1 czerwca 2016r. na terenie Ośrodka odbył się coroczny Festyn Rodzinny, który licznie zgromadził społeczność szkolną: dzieci, młodzież i ich rodziny, nauczycieli, opiekunów oraz pracowników. Wszystkich przybyłych na festyn czekała moc atrakcji i dobrej zabawy.

    Łącząc Dzień Matki z Dniem Ojca i Dniem Dziecka uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności na scenie. W programie występów pojawiły się piosenki, wiersze, taniec, popis gry na instrumentach oraz inscenizacja bajki „Dobra to chatka, gdzie mieszka Matka”.

    Po dawce wzruszeń przyszedł czas na przygotowane dla dzieci niespodzianki: spotkanie z czworonożnymi przyjaciółmi Japą i Gigą, gry i zabawy ruchowe z nietypowymi przyborami w parku szkolnym. Licznie przybyłym rodzicom i ich pociechom najbardziej przypadł do gustu dmuchany zamek do skakania i wielka zjeżdżalnia, powodzeniem cieszyło się także malowanie twarzy farbami i kredkami. Z pewną nieśmiałości rodzice, motywowani przez organizatorów, włączyli się do zabawy tanecznej prowadzonej na dziedzińcu Ośrodka. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się również kiełbaski i kaszanka z grilla, do których ciągle była kolejka i ciągle przybywało amatorów, pomimo tego zapasy nie wyczerpały się. W tym dniu nie mogło również zabraknąć słodyczy, lodów i napojów chłodzących.

    A kiedy dzieci dobrze się bawiły rodzice skorzystali z oferty przygotowanej przez Grupę Wsparcia. Wysłuchali wykładu dotyczącego profilaktyki wad postawy prowadzonego przez profesora UJK z Wydziału Fizjoterapii w Kielcach. Konkretne wskazówki i wytyczne otrzymali w czasie warsztatów aktywności fizycznej. Skorzystali również ze wsparcia psychologa podczas rozmów indywidualnych.

    Ważnym momentem dla wszystkich było spotkanie w miłej i serdecznej atmosferze przy kawie i domowym cieście.

    Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe i rzeczowe:

    Burmistrzowi Miasta i Gminy Pińczów

    Fundacji Dobroczynności „ATLAS”

    Stowarzyszeniu „Pomocna Dłoń”

    Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowo-Produkcyjnemu „KONTAKT” z  Pińczowa

    Piekarni „Społem” PSS Pińczów

    Hurtowni Spożywczej GALANT Busko-Zdrój

    oraz tym, którzy poprzez swoją obecność i zaangażowanie przyczynili się do cudownie

    spędzonego czasu: nauczycielom, opiekunom i wolontariuszom – członkom Stowarzyszenia działającego przy SOSW.

    Więcej zdjęć w galerii.

     

     

  • Na Ponidziu wiosna trwa

    24 maja 2016 roku uczniowie naszego Ośrodka byli uczestnikami wycieczki zorganizowanej przez Zarząd Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych z siedzibą w Krzyżanowicach.

    Pierwszym punktem programu był las wełecki. Tam obserwowaliśmy starą sosnę pospolitą, której korzenie pod wpływem działań atmosferycznych przekształciły się w pień pokryty korą. Korzenie te uwidoczniły się, gdyż okoliczna ludność wybierała spod drzewa piasek dla własnych potrzeb. Następnie zeszliśmy do jaskini w Gackach i obserwowaliśmy gipsy w naturalnym środowisku. Idąc wzdłuż brzegu zalanych wyrobisk po wydobyciu gipsu podziwialiśmy piękny wiosenny krajobraz. W Krzyżanowicach rozpaliliśmy ognisko, odpoczywaliśmy i piekliśmy kiełbaski. W pałacu Wielopolskich w Chrobrzu pan przewodnik opowiedział jego historię oraz zwrócił nam uwagę na rzadkie w Polsce drzewa - platon i miłorząb japoński. Mają one charakterystyczne dla siebie i niespotykane wśród innych drzew cechy : kora platana przypomina moro, zaś liście miłorzębu mają kształt wachlarzy.

    Zmęczeni ale pełni miłych wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną. Jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz powrócimy w te czarowne miejsca.

    Wiecej zdjęć w galerii.

  • ,,Zielono Mi''

    19 maja 2016 roku odbył się IV Festiwal Piosenki dla Dzieci  i Młodzieży z Innymi Potrzebami Edukacyjnymi poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej.  Miejscem imprezy,  jak co roku, była sala kinowa Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. W tegorocznej edycji Festiwalu wzięło udział dwanaście zespołów  z rożnych zakątków województwa świętokrzyskiego, które w  profesjonalnych warunkach scenicznych dokonały interpretacji wybranych utworów. Wśród festiwalowej publiczności znalazło się wielu znakomitych gości: dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału PFRON-u, przedstawiciele władz samorządowych,  dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek i szkół. Podczas imprezy obecni byli wolontariusze z Gimnazjum nr 2 w Pińczowie, którzy wspierali organizatorów i animowali zabawy z widownia i artystami. Gościem specjalnym festiwalu byli uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia  w Pińczowie, którzy zaprezentowali różnorodny repertuar muzyki klasycznej i rozrywkowej. W przerwie festiwalu uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pińczowie porwali do wspólnej zabawy publiczność i zaproszonych gości wiązanką znanych i lubianych przebojów.

    Każdy uczestnik został doceniony, wyróżniony i nagrodzony,  a tym samym zmotywowany do dalszego rozwoju.

    Patronat honorowy:

    • Świętokrzyski Urząd Wojewódzki  w Kielcach
    • Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
    • Kuratorium Oświaty w Kielcach
    • Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział w Kielcach
    • Starostwo Powiatowe w Pińczowie
    • Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów
    • Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
    • Muzeum Regionalne w Pińczowie
    • Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”

     

    Nagrody rzeczowe ufundowali:

    • Świętokrzyski Urząd Wojewódzki  w Kielcach
    • Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
    • Starostwo Powiatowe w Pińczowie
    • Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”
    • Związek Nauczycielstwa Polskiego

     

    Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych muzyką,  śpiewem i dobra zabawą na V edycję Festiwalu Piosenki w maju 2017 roku.

     

    Więcej zdjęćw galerii.

  •  

    IV Wojewódzki Festiwal Piosenki

    dla Dzieci i Młodzieży z Innymi Potrzebami Edukacyjnymi

    poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej

    19 maja 2016 o godz. 10:00

     Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury

     

     

  • AKTYWNIE PO ZDROWIE

    Miło nam poinformować, że w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski w Kielcach nasze Stowarzyszenie otrzymało 3.000 zł. na realizacje projektu „AKTYWNIE PO ZDROWIE” w okresie od 15 maja 2016 do 31 października 2016 roku.

    Projekt „Aktywnie po zdrowie” opracowany został w związku z potrzebą przeciwdziałania wadom postawy poprzez wskazanie specjalistycznych ćwiczeń korygujących, podnoszenia poziomu aktywności ruchowej dzieci i młodzieży oraz rzetelnej wiedzy w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej. Jest urozmaiconą i kompleksową propozycją ruchowo - rekreacyjną, optymalnie dostosowaną do potrzeb różnych grup potencjalnych odbiorców.

    Obejmuje profesjonalną diagnozę wad postawy, warsztaty dla dzieci i rodziców, propagujące udział w różnych formach aktywności fizycznej, oraz cykl zajęć z korekty wad postawy na basenie i w sali gimnastycznej.

    Beneficjentami Projektu są podopieczni Stowarzyszenia „POMOCNA DŁOŃ” – wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Pińczowie  z niepełnosprawnością  intelektualną, uczniowie  Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach, uczniowie  SzkołyPodstawowej i Gimnazjum dla niesłyszących w Kielcach, oraz rodzice uczestniczących w Projekcie.

     

  • „Bo dobrze chroni się tylko to, co się dobrze zna”

    26 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI, akcję prowadzoną corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw ekologicznych, zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenia dla środowiska.

    Podczas prezentacji multimedialnej  "Co zrobić, aby nasza planeta była czysta ekologicznie?" uzupełniliśmy swoją wiedzę na temat segregacji śmieci, uświadomiliśmy sobie, jakie zagrożenia płyną z ciągle zwiększających się ilości śmieci. Zrozumieliśmy, dlaczego należy oszczędzać energię elektryczną oraz jak postępować w przypadku porażenia prądem. 
    Wielkim zainteresowaniem cieszyły się konkursy plastyczne. Jednym z nich był konkurs„ Jak zrobić coś z niczego, czyli recyklingowy zawrót głowy.” Dzieci poznały pojęcie recyklingu, uczyły się rozpoznawać materiał z jakiego zrobiony jest dany przedmiot i efektywnego segregowania odpadów. Z plastikowych butelek, rolek po papierze, nakrętek powstały: krokodyl, żyrafa i słoń. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się konkurs na plakat „Ratujmy ziemię!”. Dzięki nim powstała pouczająca wystawa pod hasłem "Cokolwiek czynimy Ziemi, czynimy sobie".

    Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Sakrament Bierzmowania

    23 kwietnia 2016r. w  Parafii Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie odbyła się uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w czasie, której młodzież z kl. III Gimnazjum naszego Ośrodka wspólnie z młodzieżą z Pińczowa, Krzyżanowic i Chrobrza została umocniona Duchem Świętym. 

    Z rąk Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjeło 6 naszych uczniów.

    W czasie uroczystego Bierzmowania obecni byli z nami nasza Pani Dyrektor Joanna Ciesielska, Pan Katecheta Waldemar Kucięba oraz nasi drodzy Rodzice, Świadkowie, Wychowawcy i Goście.

    Za co serdecznie dziękujemy.

    Duchu Święty, który przez chrzest uczyniłeś mnie dzieckiem Bożym, racz zstąpić na mnie w sakramencie bierzmowania, jak zstąpiłeś na apostołów w dniu Zielonych Świąt. Zamieszkaj na zawsze w mojej duszy z Twoimi darami. Udziel mi daru mądrości, rozumu i umiejętności, daru rady i męstwa, pobożności i bojaźni Bożej, natchnij mnie duchem apostolskim, żebym był dzielnym świadkiem Chrystusa, mojego Pana. Amen. 

    Serdecznie dziękujemy Księdzu Dziekanowi Janowi Staworzyńskiemu Proboszczowi Parafii Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie za opiekę duchową nad naszym Ośrodkiem i umożliwienie przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej placówki. Bóg zapłać. Szczęść Boże. 

  • Lekcja historii

    W sobotę, 2 kwietnia uczestniczyliśmy w Pieszym Rajdzie na Grochowiska oraz uroczystościach towarzyszących 153 rocznicy Powstania Styczniowego i Bitwy pod Grochowiskami. Co roku w ten sposób doświadczamy historii naszej Ojczyzny i regionu. Wędrowaliśmy niebieskim szlakiem, który prowadzi przez Garb Pińczowski i Rezerwat Przyrody Pieczyska. Jesteśmy dumni, bo wszyscy pokonaliśmy całą trasę i w pogodnych nastrojach dotarliśmy do celu.  

    Apelem pamięci, salwą honorową oraz złożeniem wieńców przy mogile powstańczej zebrani uczcili dramatyczne wydarzenia sprzed lat. Na zakończenie uroczystości odbył się pokaz grup rekonstrukcyjnych, które prezentowały ubiory, uzbrojenie oraz wyszkolenie żołnierskie. Bitewna palba, ruchy oddziałów pokonujących zapory ogniowe, huk wystrzałów i okrzyki  przy znakomitym podkładzie akustycznym poparte słowem były  wspaniałą lekcją historii dla wszystkich zebranych.
    Zmęczeni marszem i przepełnieni wrażeniami z historycznego widowiska odpoczęliśmy racząc się gorącą grochówką, herbatą i kiełbaskami z rożna.

    Pozostałe zdjęcia w galerii.

  • Pierwszy dzień wiosny

    Dnia 21 marca 2015r. powitaliśmy wyczekiwaną Wiosnę. Co prawda Zima była dla nas bardzo łaskawa, ale i tak każdy czekał na piękne słoneczne wiosenne dni. Spragnieni ciepła i zieleni ubraliśmy się w wiosenne barwy, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku. Po odczytaniu listu do Wiosny obejrzeliśmy prezentację, w której bocian opowiedział za co kocha polską wiosnę.

    Następnie w zespołach zadaniowych przystąpiliśmy do pracy, powstały piękne gaiki i marzanna, pyszne soki, kanapki z nowalijkami i surówka.

    Z kolorowymi gałązkami w ręku i marzanną wyruszyliśmy w pochodzie wygonić złą zimę. Wszyscy mamy nadzieję, nasze starania okażą się skuteczne i już wkrótce zieleń i słońce będą gościły nie tylko w naszych sercach, ale również w przyrodzie.

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Tydzień Kultury Języka

    W dniach od 7-12 marca 2016 roku czynnie uczestniczyliśmy w Tygodniu Kultury Języka pod hasłem ,,JĘZYKI SZTUK'' zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pińczowie.

    Program znalazły się wydarzenia:

    1. Poznanie języka literackiego na przykładzie twórczości Adolfa Dygasińskiego – piewcy Ponidzia.

    2. Wystawa i prelekcja o twórczości pisarza a także prezentacja multimedialna.

    3. Odkrywamy pińczowskie ,,ślady'' pisarza (w Bibliotece Publicznej, Gimnazjum nr 2, pod pomnikiem upamiętniającym postać pisarza, w Muzeum Regionalnym- wycieczka).

  • Wyjazd na mecz Korona Kielce - Wisła Kraków

    W dniu 08.03 nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce szkolnej na mecz Ekstraklasy pomiędzy drużynami Korony Kielce i Wisły Kraków. Zarówno na boisku jak i na trybunach nie zabrakło emocji. Już w pierwszej minucie zawodnicy z Krakowa objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego. W drugiej połowie zawodnicy Korony - niesieni dopingiem naszych uczniów - zdołali wyrównać. Uczniowie nie mogą doczekać się wyjazdu na kolejne sportowe zmagania.

  • Mądra szkoła czyta dzieciom

    W dniu 24 lutego 2016r. pod hasłem ,,Mądra szkoła czyta dzieciom’’ odbyła sie lekcja biblioteczna z udziałem zaproszonych gości Panią kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Pińczowie Marią Burek i nauczycielem bibliotekarzem Robertem Karpińskim. Spotkanie poświęcone było twórczości Jana Brzechwy na przykładzie wiersza pt ,, Na straganie’.

    Uczniowie wykonali piękny stragan na placu targowym, odgrywali scenki dramowe utożsamiając się z niektórymi warzywami. Podopieczni prezentowali warzywa posiadające zalety i wady, zupełnie jak ludzie. Poznaliśmy, więc cebulę, która zaleca sie do buraka, brukselkę kłócącą się z marchewką oraz nieustannie zmartwionego selera. Znakomicie poradzili sobie z tym zadaniem. Ukazali warzywa posiadające ludzkie przymioty: niektóre są słabe i ciche, inne zaś silne i pewne siebie.

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Niech każdy się dowie, że dzisiaj DZIEŃ KOBIET!

    A my, mężczyźni i chłopaki, chcieliśmy po prostu powiedzieć, że lubimy nasze Panie i dziewczęta. Jak co roku, w środę 9 marca  obchodziliśmy szkolne ŚWIĘTO KOBIET. 

    Z tej okazji na uroczystym apelu dla naszych pań wystąpili zaproszeni goście, uczestnicy warsztatów Terapii Zajęciowej w Pińczowie. Po pięknym koncercie znanych i lubianych przebojów oraz pokazie tańca towarzyskiego przedstawiciele płci męskiej złożyli na ręce Pani Dyrektor życzenia i kwiaty oraz słodycze dla wszystkich koleżanek. Święto zakończyliśmy spotkaniem integracyjnym przy herbatce i domowych wypiekach. 

    Dziękujemy!

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Dzień Babci i Dziadka

    W tym roku trochę później niż wskazuje kalendarz, bo 17 lutego, wnuczęta zaprosiły babcie i dziadków na piękną uroczystość z okazji ich święta. Pani Joanna Ciesielska, dyrektor Ośrodka powitała przybyłych na uroczystość gości i złożyła im najserdeczniejsze życzenia. Następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały montaż słowno – muzyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki oraz układ taneczny Bal Arlekina.

    Występ małych artystów był pełen otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Nie obyło się bez braw, uśmiechów oraz ukradkiem ocieranych łez. Po złożeniu życzeń i wręczeniu własnoręcznie wykonanych upominków, nadszedł czas na słodki poczęstunek i rozmowy. Podczas spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera. Dziadkowie byli zafascynowani efektem pracy swoich wnucząt.

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Walentynki

    11 lutego 2016 r. w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to dzień przekazywania życzeń osobom, które darzymy sympatią. Samorząd Uczniowski zorganizował w tym dniu specjalną Pocztę. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy.  Kartek do poczty walentynkowej wpłynęło mnóstwo! W szkole panował miły nastrój.  Wiele osób ubrało się na czerwono, by podkreślić to święto. Na twarzach zagościł uśmiech i zauroczenie jak np. na twarzy szkolnego amorka roznoszącego pocztówki walentynkowe lub na twarzy Eweliny , która została dosłownie obsypana kartkami . Entuzjazm zauważyliśmy również na twarzach Agnieszki, Grześka i Kasi. Nie będziemy wymieniać kogo zasmucił Dzień Zakochanych, ale mogę zdradzić rąbka tajemnicy i powiem że , to na pewno nie ja ;

    Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. 

  • Czapki! Maski! Chodźcie z nami! Karnawał zaprasza nas!

    Takie hasło miał tegoroczny bal karnawałowy, który odbył się w naszym Ośrodku 2 lutego 2016 r. Na szkolnych korytarzach zaroiło się od bohaterów baśni, komiksów i popularnych filmów. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, aniołki, klauny, duchy, rycerze, kowboje i różne zwierzątka. Bogaty program zabaw i konkursów przy muzyce  sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło. Organizatorzy przygotowali całą gamę gier i konkursów, w których brali udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Wiele śmiechu było m.in. podczas „tańca  z gestem”, „mody z worka” i „zabawy z miotłą”.

    Wszyscy uczestnicy balu doskonale się bawili, co najlepiej widać na załączonych zdjęciach.

    Więcej zdjęć w galerii.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pińczowie im. bł. ks. J. Pawłowskiego
    ul. Marszałka J. Piłsudskiego 13 28-400 Pińczów
  • (+41) 357-30-13

Galeria zdjęć