1. Koło rekreacyjno – sportowe
Atrakcyjną formą spędzenia czasu wolnego szczególnie dla chłopców są zajęcia rekreacyjno – sportowe. Odbywają się one zarówno na sali gimnastycznej jak na świeżym powietrzu. Wychowankowie rozwijają swoje zainteresowania poprzez udział w różnorodnych formach aktywności sportowej. Lubią grać w badmintona, piłkę nożną, siatkową, koszykową oraz rywalizować ze sobą podczas rozgrywek drużynowych oraz gier i zabaw ruchowych.
2. Koło kulinarne
Co tydzień w czwartek odbywają się zajęcia w pracowni gospodarstwa domowego. Wówczas w internacie roznosi się zapach pieczonego ciasta tak jak w domu. To właśnie w czasie zajęć popołudniowych dziewczynki pod kierunkiem pani Oli pieką kruche ciasteczka, pyszne ciasta i inne słodkie smakołyki, które wspólnie degustują. Dzięki tym zajęciom młodzież rozwija swoje kulinarne zainteresowania, aktywnie spędza wolny czas w rodzinnej miłej atmosferze.
3. Koło informatyczne
Bardzo dużym zainteresowaniem wśród wychowanków cieszą się zajęcia koła informatycznego. To właśnie w sali komputerowej młodzież spędza chętnie swój czas wolny szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Celem tych zajęć jest rozwój informatycznych zainteresowań, poznawanie otaczającego świata oraz kształtowanie umiejętne korzystanie z bogatego zasobu sieci internetowej. Wychowankowie najchętniej przeglądają ciekawe portale internetowe, grają w gry komputerowe, słuchają muzyki, oglądają filmy, ale także wykorzystują komputer do nauki i odrabiania prac domowych.
4. Koło czytelnicze
W celu uświadomienia znaczenia książki jako źródła wiedzy i przeżyć o świecie. Wychowankowie uczestniczą w zajęciach czytelniczych. Uczą się wyrażania słowami swoich odczuć na temat bohaterów, ich zachowania, stosunku emocjonalnego oraz wyodrębnienie i określenie miejsca, nastroju, elementów humorystycznych. Od wielu lat podczas zajęć koła kontynuowany jest udział w ogólnopolskiej akcji „ CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” z udziałem zaproszonych gości.
5. Zajęcia z preorientacji zawodowej
Jaki wybrać zawód, gdzie znaleźć prace? Na te trudne pytania wychowankowie próbują znaleźć odpowiedź podczas zajęć preorientacji zawodowej prowadzonych przez pana Piotra.
Oprócz pisania podań, CV, życiorysów oraz wypełniania kwestionariuszy osobowych i innych ważnych dokumentów uczestnicy poznają różne sposoby poszukiwania pracy przez internet korzystając z popularnych portali takich jak pracuj.pl, gumtree.pl, gazetapraca.pl itp. Atrakcyjną formą zajęć są również wycieczki do zakładów pracy (straż pożarna, firma Natur-Vit, warsztat samochodowy, piekarnia). Młodzież poznaje specyfikę pracy, obowiązujące zasady BHP, zakres obowiązków pracowników na danym stanowisku.