Nawigacja

  • XXVIII Festiwal Piosenki „ Skarżysko 2019”

    14 maja 2019 roku był dniem szczególnym dla naszych szkolnych artystów, ponieważ po raz kolejny wzięli udział w Festiwalu Piosenki w Skarżysku i po raz kolejny zachwycili zgromadzoną publiczność. Dowodem uznania dla aranżacji i wykonania były brawa publiczności, nagroda rzeczowa oraz wspólne zaśpiewanie piosenki na zakończenie Festiwalu.

  • Tydzień Bibliotek 2019 „Wędrówka śladami przeszłości, moje miasto Pińczów”

    W bibliotece nie można się nudzić!

    Przekonali się o tym nasi uczniowie podczas Tygodnia Bibliotek.

    14 maja 2019 roku, Biblioteka Publiczna w Pińczowie specjalnie dla nich przygotowała miejską grę pod hasłem „Wędrówka śladami przeszłości, moje miasto Pińczów”. Grupa naszych detektywów historii wędrowała po najpiękniejszych zakątkach miasta. Odwiedzili kapliczkę na górze św. Anny, klasztor franciszkanów oraz synagogę. W każdym z tych miejsc pogłębiali swą wiedzę zadając i odpowiadając na pytania, rozwiązywali zagadki związane z zabytkami i ich dziejami. Podsumowaniem gry było ostatnie zadanie - odszukanie w księgozbiorze książki Andrzeja Dziubińskiego "Pińczowskie rozmaitości", a w niej ciekawostek z dziejów naszego miasta. Za swoją aktywność i wiedzę każdy otrzymał słodki upominek.

     

  • Tydzień dobrych smaków

    Rozpoczynamy tydzień zdrowego i pysznego jedzenia.

    W dniach 13-17 maja 2019r. w naszej szkole będziemy samodzielnie przygotowywać i smakować dania, przekąski, napoje….Spotkamy się z mleczną rzeką, czekoladowa nutą oraz warzywnymi i owocowymi świeżynkami. Bohaterami tygodnia będą: czekolada, marchewka, mleko i wiele innych.                                                                                  

    Zapraszamy do wspólnej kulinarnej przygody!

     

     

  • Witaj Majowa Jutrzenko!

                                                                                     
    
    
    

    Dzień 25 kwietnia 2019 r. był świętem patriotyzmu. Uczniowie złożyli wiązankę pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja. Cały dzień był bardzo uroczysty, przy dźwiękach patriotycznych pieśni młodzież poznawała polskie dzieje oraz historię symboli narodowych.

  • W Kieleckim Teatrze Tańca

    Pewnego dnia Alicja jest chora, leży w łóżku i przenosi się do świata przypominającego sen. Dziewczynka raz rośnie, raz maleje po wypiciu tajemniczego napoju. Na swojej drodze spotyka mnóstwo dziwnych postaci m.in. Pana Gąsienicę palącego fajkę wodną, tańczące Kwiaty i Motyle, gniewną Królową Kier. Przed powrotem do rzeczywistości Alicja walczy z bandytami i podróżuje różowym cadillacem….

     Historię Alicji w Krainie Czarów w przepiękny sposób opowiedzieli aktorzy Kieleckiego Teatru Tańca. Oglądając spektakl można było przenieść się do zupełnie innej rzeczywistości i zapomnieć o chorobach, troskach, kłopotach. Pełne gracji ruchy tancerzy, piękne, kolorowe stroje, wyrazistość i  wrażliwość postaci sprawiły, że liczył się tylko perfekcyjny taniec. Tancerze zaczarowali nim wszystkich nas, przez co zapomnieliśmy o upływającym czasie i poczuliśmy, że przeżywamy tę przygodę wraz z Alicją.

    Wyjazd do Kieleckiego Teatru Tańca, w dniu 09 maja 2019roku, odbył się w ramach operacji ROZŚPIEWANE PONIDZIE - projektu AKTYWNIE NA PONIDZIU organizowanego w ramach poddziałania 19.2 ‘’wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ‘’ objętego programem rozwoju obszarów wiejskich na lata 2014-2020.

             

    Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     

  • Rozśpiewane Ponidzie

     

                                    

     

    Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

     

    Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ,,Pomocna Dłoń” przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pińczowie od dnia 15 kwietnia 2019 roku rozpoczyna realizację operacji ROZŚPIEWANE PONIDZIE w ramach projektu AKTYWNIE NA PONIDZIU organizowanego w ramach poddziałania 19.2 „wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego programem rozwoju obszarów wiejskich na lata 2014-2020.

    Beneficjentami projektu są podopieczni Stowarzyszenia – uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego.

    Dzięki pozyskanym środkom finansowym przeżyjemy wspólnie wiele wspaniałych chwil m.in. podczas warsztatów muzyczno- tanecznych, VII edycji Festiwalu Zielono mi oraz wyjazdu do Teatru Tańca w Kielcach.

     

    Rozpoczynamy

        

     

  • POMÓŻ MI GODNIE I AKTYWNIE ŻYĆ

    W dniach 11-14 kwietnia 2019 r. na terenie sklepu AUCHAN Kielce odbyła się zbiórka produktów spożywczych na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”.  

    Uśmiech, otwartość, wzajemna życzliwość, chęć współdziałania dzieci i wolontariuszy oraz serdeczność ludzi sprawiła, że wszyscy czuli się potrzebni i zadowoleni. Po zakończeniu zbiórki możemy powiedzieć, że dzielenie się to piękny gest i dobry nawyk. Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.

    Dziękujemy dyrekcji i pracownikom AUCHAN, klientom sklepu i wolontariuszom z naszego Stowarzyszenia.

                             ​​​​​​            

  • Żegnaj zimo! Witaj wiosno!

    Po długiej i chmurnej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków….

    21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tego dnia zgodnie z tradycją pożegnaliśmy zimę. Rozpoczęliśmy konkursem wiedzy o wiośnie, a następnie reprezentanci poszczególnych klas rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach sprawnościowych i plastycznych.

    Uczniowie aktywnie i radośnie spędzili czas, chętnie uczestniczyli we wszystkich zabawach. Mamy nadzieję, że to skutecznie odstraszy zimę i ona już do nas nie wróci.

    Życzymy wszystkim wiosennych humorów.

    więcej zdjęć w galerii

  • W świecie teatru

    Dzień 18 marca 2019 r. przyniósł wiele wrażeń i nowych wiadomości. W Pińczowie gościła grupa teatralna „Bazyl Cogito” z Krakowa, która przedstawiła nam i uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej interaktywną sztukę o zwierzętach świata i ewolucji polowań. „Darz Bór” to opowieść o skomplikowanej relacji człowieka ze zwierzętami poczynając od czasów prehistorycznych do współczesności. Dowiedzieliśmy się jak dbać o środowisko naturalne, poznaliśmy mniej znane gatunki zwierząt oraz zasady obcowania z naturą. Prowadzący zaprezentował także rzadkie okazy broni i narzędzi służących do polowań, np. bumerang z drzewa balsa. Niezwykłe było to, że wszystkiego mogliśmy dotknąć i poczuć się jak na dalekiej podróżniczej wyprawie.


     

  • DZIEŃ KOBIET 2019

    W przeddzień, czyli w czwartek 7 marca 2019 roku, obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIĘTO KOBIET… Jak co roku, atrakcje dla Pań i Dziewczynek przygotowała męsko-chłopięca część społeczności Ośrodka.

    Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach – dyżurach, porządkowaniu sal sypialnych, klas itp.

    Podczas uroczystości chłopcy ze swymi koleżankami zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i wokalne. Utwory były poważne i żartobliwe, a ze wszystkich można było wywnioskować, że życie bez kobiet jest bardzo ciężkie i mężczyźni nie poradziliby sobie z najprostszymi rzeczami bez ich pomocy. Organizatorzy i artyści dali z siebie wszystko, a publiczność była zachwycona. Wszystkie kobiety naszego Ośrodka, zarówno te duże, jak i te małe oraz zaproszone mamy, babcie, ciocie, siostry otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

    Obchody tego wyjątkowego dnia miały swoje zwieńczenie podczas spotkania przy pysznym ciasteczku i herbatce.

    więcej zdjęć w galerii


     

  • KARNAWAŁ

    Styczeń był czasem ferii zimowych i słodkiego lenistwa, a luty to okres zabaw ostatkowych. W naszym Ośrodku zabawa karnawałowa odbyła się 20 lutego 2019 r. Przebrani za ulubione postacie z bajek, komiksów i filmów przez chwilę mogliśmy się poczuć jak księżniczki, superbohaterowie, kosmici…..pomysłów na stroje nie zabrakło!

    Zabawie na parkiecie towarzyszyły wszystkim znane hity muzyczne. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. 

    Jedną z wielu niespodzianek tego przedpołudnia było przybycie gości z Auchan Kielce z ogromnym koszem słodkości.

    Wszyscy bawili się znakomicie, humor dopisywał zarówno dzieciom, nauczycielom jak i gościom co utrwaliliśmy na pamiątkowych zdjęciach.

    więcej zdjęć w galerii

     

  • Jasełka Bożonarodzeniowe

    Maleńka miłość w żłobie śpi, 
    Maleńka Miłość przy Matce Świętej. 
    Dziś cala ziemia i niebo lśni 
    dla tej Miłości maleńkiej.

     

    Święta Bożego Narodzenia to radosny czas. Najbardziej niecierpliwie czekają na nie dzieci.
    W naszym Ośrodku również każdego roku czuje się magię świąt. Przystrojone sale lekcyjne, gazetki ścienne, okna. Wchodząc do klas czuć zapach zielonej choinki, a uczniowie ( i nie tylko) chętnie myślami "uciekają" z lekcji, by pomarzyć o prezentach.

    W czwartek 20 grudnia 2018r. szkoła rozbrzmiała kolędami, życzeniami, pachniała daniami wigilijnymi. Spotkaliśmy się wszyscy: uczniowie, ich rodzice pracownicy oraz zaproszeni goście, by upamiętnić noc wigilijną udziałem w Jasełkach. W bardzo obrazowy sposób uczniowie przybliżyli wszystkim to cudowne wydarzenie wzruszającą opowieścią o tym, jak łatwo w codziennym zabieganiu przeoczyć przyjście Boga i nie dostrzec go w drugim człowieku.

    Wigilie klasowe przebiegały w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania.    Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek-symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólnie śpiewane kolęd. 

    Całej społeczności szkolnej życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia
    i wszelkiego szczęścia w nadchodzącym roku 2018. 

     

    więcej zdjęć w galerii

  • SPOTKANIE w WTZ

    W dniu 13 grudnia 2018r. byliśmy z wizytą u naszych przyjació ł- uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Już od progu ulegliśmy świątecznemu nastrojowi. Wszystkie pomieszczenia zastaliśmy pięknie udekorowane. Przy wejściu na gości czekała świecąca kolorowymi lampkami choinka, a na gałązkach różne niekonwencjonalne dekoracje. W takiej scenerii zespół wokalno-instrumentalny z naszego Ośrodka zaprezentował swoje umiejętności przed wspaniałą i doświadczoną publicznością.W repertuarze były znane i lubiane piosenki, które porwały wszystkich do śpiewu i wspólnej zabawy. Przedświąteczny czas skłonił nas również do wspólnego kolędowania. Miłą niespodzianką było spotkanie absolwentów naszego Ośrodka, którzy teraz, jako gospodarze WTZ, oprowadzili uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy po poszczególnych pracowniach, opowiedzieli czym się zajmują i jak spędzają czas. Wszyscy, w duchu pełnej integracji miło spędzili czas, odświeżyły się stare znajomości i zawiązały nowe.

    Wizyta wzbudziła wiele pozytywnych emocji, zarówno u naszych uczniów, jak i uczestników Warsztatu. Trudno było się rozstać.

     

  • W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

    W dniu 12 grudnia 2018r. odwiedziliśmy multimedialny Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej znajdujący się w murach dawnego więzienia kieleckiego - jednego z najstarszych w Polsce. Ośrodek to miejsce pamięci narodowej, które opowiada o dążeniu Polaków do Niepodległości. Przedstawia burzliwą i ciekawą historię Polski od powstania kościuszkowskiego, poprzez rządy dwóch zaborców, I i II wojnę światową, okupację hitlerowską i sowiecką, lata powojenne, po okres PRL. Oświetlenie i scenografia doskonale oddawały klimat czasów przeszłych, ułatwiały spotkanie z historią, pomagały ją zinterpretować i zrozumieć. Duże wrażenie zrobiły na nas podziemia, w których zaaranżowano warunki dawnego więzienia. Tam odnaleźliśmy ślady bł. ks. Józefa Pawłowskiego – patrona naszego Ośrodka, który pomagał duchowo i materialnie osadzonym.

    Dopełnieniem i podsumowaniem pobytu w muzeum były niecodzienne warsztaty plastyczne poświęcone polskim patriotom: Tadeuszowi Kościuszce i Józefowi Piłsudskiemu.

    Ta szczególna lekcja historii zapadła głęboko w umysłach i sercach młodzieży, rozbudowując w nich świadomość patriotyczną i obywatelską.

    więcej zdjęć w galerii

  • MIKOŁAJKI 2018

    Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w naszym Ośrodku już zagościł – to zasługa Św. Mikołaja, który odwiedził nas 6 grudnia 2018r.

    Tuż po projekcji „Bajki o Św. Mikołaju” odwiedził nas długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki reniferów, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się On ze Śnieżynkami! Cała sala powitała gości głośnymi oklaskami, zaprosiła do tańca i zabawy. Dzieci obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu ani swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarowywania upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Nikt nie dostał rózgi…Na zakończenie wizyty Mikołaj poproszony do kółeczka zatańczył ze wszystkimi i pożegnał się mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć.

    A więc do zobaczenia za rok drogi Mikołaju!!

    Wszystkim Mikołajom, którzy zawitali do nas z prezentami,                                                                                serdecznie dziękujemy za okazane serce, życzliwość i hojność.                                                                          Państwa postawa, chęć bezinteresownej pomocy, dobroć i sympatia do dzieci
    budzą nasz ogromnosy szacunek i wdzięczność.
    Z całego serca DZIĘKUJEMY!!!


    więcej zdjęć w galerii

     

  • W Krainie Uśmiechu - Jędrzejów 2018

    Pomimo smutnej, deszczowej pogody w Jędrzejowie dziś, 4 grudnia 2018r., zapanowała ”Kraina Uśmiechu”. Jak co roku nasi wychowankowie wzięli udział w XVI edycji Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży z innymi potrzebami edukacyjnymi . Popis naszego zespołu wokalno- muzycznego ożywił już i tak roześmianą publiczność oraz nakłonił do wspólnego śpiewu.

    W tym roku na festiwalu zaprezentowało się kilkudziesięciu uczestników i wszyscy otrzymali zasłużone nagrody.

    Gratulujemy wykonawcom!

    więcej zdjęć w galerii

     

  • Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana….

    Dnia 26 listopada 2018r. odbyła się wieczornica z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wieczór pod hasłem „Droga do wolności” rozpoczął się spotkaniem z gościem honorowym panią Teresą Znojek. Zasłużona harcerka, sanitariuszka, kombatantka dzieliła się swoimi wspomnieniami, wrażeniami. Słuchając jej barwnych opowieści wszyscy przenieśliśmy się w czas ich wydarzeń. W podziękowaniu uczniowie wręczyli pani Teresie Znojek kwiaty i zaprezentowali w własnej, szczerej interpretacji wiersze o bolesnej dla narodu przeszłości historycznej.

    Wieczornica zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni legionowych i patriotycznych.

    więcej zdjęć w galerii

  • "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

    28 listopada w Ośrodku zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki, dzień pełen wróżb uchylających drzwi do nieznanej przyszłości.

    W tym dniu sala gimnastyczna została zamieniona w "salę wróżb". Siedząc w magicznym kręgu, dzieci zapoznały się z gawędą na temat tradycji andrzejkowych. Na uroczystości pojawiły się Andrzejkowe Wróżki, które przy pomocy rekwizytów przepowiadały przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp. Katalog wróżb był obszerny, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.  Oczywiście wszystkie przepowiednie traktowano z przymrużeniem oka, jako pretekst do dobrej zabawy. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.

    Czas zabawy minął tak szybko, że nawet się nie spostrzegliśmy a trzeba było rozchodzić się do domów. Wszyscy pożegnali się i podziękowali za wspólną zabawę mając nadzieję na kolejne tak radosne spotkania.

    zdjęć w galerii

     

  • RADOŚĆ ZAKUPÓW I POMAGANIA W JEDNYM

    Czasem, by pomóc, wystarczy bardzo niewiele. Często wystarczy drobny gest, aby wesprzeć tych, którzy potrzebują pomocy. Wspaniałą okazję do tego stworzyło Auchan Kielce w sobotę 24 listopada 2018r.
    Od rana trwała tam charytatywna akcja sprzedaży pysznego ciasta. Cel był szczytny – każdy sprzedany kawałek wspierał nasze Stowarzyszenie.

    Dziękujemy wszystkim, którzy skusili się na taką słodką akcję.

    Dziękujemy wszystkim pracownikom Auchan i życzymy radości oraz życzliwych klientów.

    Już dziś zapraszamy do kolejnego spotkania na kiermaszu bożonarodzeniowym w dniach
    15-16 grudnia 2018r. w pasażu sklepu Auchan.

                                                  

     

  • 100 lat dla Niepodległej

    W dniu 09 listopada 2018r. w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystości, w formie prezentacji multimedialnej, przedstawiona została historia 123 lat niewoli Polski . Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu młodzieży, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej symbole narodowe Polski. Na zakończenie uroczystości delegacja młodzieży złożyła wiązankę przed pomnikiem J. Piłsudskiego.

    więcej zdjęć w galerii

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pińczowie im. bł. ks. J. Pawłowskiego
    ul. Marszałka J. Piłsudskiego 13 28-400 Pińczów
  • (+41) 357-30-13

Galeria zdjęć